slomkowo.pl

Portal poświęcony parentingowi

Poradnik

Suszarki do butelek niemowlęcych – czy warto w nie inwestować?

Suszarki do butelek niemowlęcych – czy warto w nie inwestować?

Chcąc zadbać o bezpieczeństwo malucha, należy pamiętać o dokładnym myciu butelek i smoczków. Niestety, bakterie mogą pojawić się w butelkach tuż po zużyciu pokarmu, stąd potrzeba ich mycia po karmieniu dziecka. Istotne jest nie tylko dokładne czyszczenie, ale także wysuszenie tych akcesoriów. W tym celu warto sięgnąć po specjalne suszarki do butelek.

Suszarki do butelek niemowlęcych- co warto wiedzieć?

Suszarka do butelek niemowlęcych to bardzo praktyczny gadżet, który przyda się wszystkim świeżo upieczonym rodzicom. Co ważne, butelek i smoczków nie wolno suszyć w zwykłej suszarce do naczyń. Jest to niebezpieczne dla maluszka, ponieważ znajdują się tam bakterie, które, chociaż dla dorosłych są nieszkodliwe, to jednak mogą zaszkodzić niemowlakowi. Suszarka do butelek to kompaktowe akcesorium, przeznaczone do zawieszania butelek oraz smoczków. To produkt o stabilnej budowie i niezajmujący zbyt wiele cennego miejsca. Pozwala na szybkie osuszenie butelek, które schną w pozycji wiszącej. Nadmiar wody gromadzi się na podstawie.

Dostępne na rynku rozwiązania umożliwiają suszenie kilku butelek, jak i smoczków w tym samym czasie. Dzięki tym gadżetom, rodzice mogą mieć wszystkie niezbędne przybory niemowlęce w jednym miejscu, dbając tym samym o porządek w kuchni. Na suszarce można też umieścić inne akcesoria, takie jak łyżeczki, miski, kubki itp.

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę do butelek?

Suszarka do butelek musi mieć odpowiedni rozmiar. Wiele zależy od ilości butelek, które będą w niej suszone. Wybierając ten gadżet, należy też zwrócić uwagę na dostępne elementy, które pomogą w organizacji. Mowa o stojakach na smoczki, butelki czy też inne akcesoria. Istotne jest też to, aby suszarka posiadała pewne funkcje higieniczne, dzięki którym zapewni skuteczne i szybkie suszenie oraz eliminację nagromadzonej wilgoci. Musi być to produkt łatwy do czyszczenia.

Dlaczego warto zainwestować w suszarkę do butelek?

Suszarka do butelek niemowlęcych to funkcjonalny i mało kosztowny gadżet. Po użyciu można go złożyć i schować. Nie zajmuje wiele miejsca i w ciągu kilku minut osuszy butelkę. Akcesoria te można myć w zmywarce, zapewniając im tym samym wysoki stopień higieny. Kompaktowe ociekacze to produkty o wszechstronnym zastosowaniu. Można w nich suszyć butelki, smoczki i niemowlęce naczynia, jak i gryzaki oraz zabawki. Suszarki produkuje się z tworzyw sztucznych, które da się łatwo wyczyścić, ponadto wyróżniają się solidnym i trwałym wykonaniem. Składane modele idealnie sprawdzą się podczas wyjazdu. Co ważne, suszarka do butelek występuje w sklepach w wielu rozmiarach, kształtach oraz kolorach.

Suszarki do butelek i smoczków stanowią świetne rozwiązanie – umyte rzeczy odkładamy na stojaki i suszymy, dbając o higienę i oszczędzając swój czas na własnoręcznym suszeniu.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij